Zbuduj swoja skuteczność.

Blog > Wpis

Jeżeli jesteś inny niż wszyscy to nie masz problemów z realizacją założonych celów czy wprowadzeniem ustalonych zmian w swoje życie. Nauki nowych rzeczy, systematyki, nie potrzebujesz więcej dyscypliny bo wszystko to masz. Jeżeli tak jest – przestań to czytać, wyjdź bo ten materiał nie jest dla Ciebie.

Jeżeli jednak masz takie problemy jak ja, że chcesz ale z jakiś względów brakuje Ci samoorganizacji, czegoś co codziennie będzie CI przypominać o swojej 5cio minutowej lekcji hispszańskiego, czy o tym, że chcesz już zawsze utrzymać porządek w kuchni lub zawsze mieć zrobione 4 posiłki w ciągu dnia – ten artykuł jest dla Ciebie.

Jakiś czas temu słuchać Rafała Mazura www.zenjaskiniowca.pl natrafiłem na jego podcast i wpis „Co wyróżnia ludzi sukcesu”, w którym Rafał opowiada o jednej z metod( tak wiem są ich setki) która uczy skuteczności. Początkowo podszedłem do tematu sceptycznie lecz mówię spróbuję.

Metoda o której mowa to metoda 5ciu zwycięstw dziennie – codziennie. Codziennie zakładasz sobie malutkie cele jak:

  1. Wstać na pierwszy budzik
  2. Zimny prysznic
  3. 5minut nauki hiszpańskiego
  4. Utrzymać porządek w kuchni
  5. Stworzyć 3 oferty dla klientów

Proste cele, które możesz wykonać w 1-2godziny, które prowadzą Cię prosto do Twojej realizacji w trzech strefach. Jak to Rafał mówi i pisze. Tutaj cytat: „5 zwycięstw w odniesieniu do swojego stanu ducha, stanu ciała i stanu konta” Te 5 drobnych rzeczy które przybliżają Cię ro rozwoju i realizacji w wybranych przez siebie obszarach

Jaki jest cel 5ciu zwycięstw?

Sam byłem w szoku jak potężna moc jest w ‘robieniu’ codziennie małych rzeczy. Najważniejsze co przynosi realizacja 5ciu zwycięstw dziennie to POCZUCIE SPRAWCZOŚCI. Poczucie tego, że możesz – że potrafisz, że jeżeli sobie coś założyć to po prostu to zrealizujesz. Przepiękne uczucie.

Sam w to po prostu nie wierzyłem dopóki nie przepracowałem miesiąca w ten sposób. Nagle okazało się, że mogę. Mogę o wiele więcej niż myślałem.

Po miesiącu pracy i wypisywaniu notatek na kartce wpadłem na pomysł by stworzyć narzędzie które jeszcze lepiej pomoże prowadzić swoje 5 zwycięstw dziennie. Stworzyłem dziennik, którego głównym celem jest właśnie zdobycie poczucia sprawczości.

Dziennik zawierający metodę 5ciu zwycięstw zamknąłem w 60 dniach, które wystarczą by wprowadzić jakiś nawyk w swoje życie. Ten dziennik jest właśnie przed Tobą. Dziennik, który może pomóc Ci zacząć realizować swoje cele. Nie, on nie zrobi czegoś za Ciebie lecz dzięki niemu Ty to zrobisz. O ile oczywiście masz choć troszkę jaj, i realnie chcesz to osiągnąć.

Jeżeli nie chcesz poczuć swoich możliwości sprawczych nie klikaj, nie wchodź i nie kupuj, zostań tu
gdzie jesteś. Gdzie Ci dobrze.

Poniżej zostawiam Ci link do pełnego wpisu Rafała Mazura:

https://zenjaskiniowca.pl/tag/5-zwyciestw-dziennie/

Dobrego dnia. Discipline Equals Freedom.

Pozostałe wpisy

Jesteś gotowy zadbać
o swoje zdrowie?

Polub mnie na facebook'u aby być na bieżąco z Webinarami